Haber

Kayseri Büyükşehir TOMTAŞ için ilk adımı attı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak 2023 Meclis Toplantısı’nın ikinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Savruk başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü ve karara bağlandı.

Meclis üyeleri, gündem maddeleri arasında, Erciyes Teknopark A.Ş., Kocasinan Mahallesi, Fevzioğlu Mahallesi (Tapuda Tanpınar Mahallesi), 6925 ada 2 parsel, 6371 ada 6 ve 7 ada ile Hazine’ye ait 6371 ada Maliye. 14 parsel numaralı taşınmazların bulunduğu bölgede 1/50.000 ölçekli çevre düzenleme planı, 1/25.000 ölçekli nazım imar planı tadili, 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı talebi ile birlikte ek imar planı. Bayındırlık Kurulu Raporunu tartıştı.

Meclis’te konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yıldız, bahisle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Burası havalimanımızın doğu ve güney tarafında 600 bin metrekarelik bir alan. Daha önce Kayseri’de hava ikmal merkezinde bulunan Uçak Fabrikası adında bir uçak fabrikasında macera yaşıyoruz. Çoğumuz tarafından bilinir. Milli Savunma Bakanlığı’nın yeni düzenlemesinde Kayseri’ye yansıyan kurumun adı TOMTAŞ yani Uçak Fabrikası olarak anılıyor. Bu TOMTAŞ’tan Kayseri’deki girişimcilere hisse dağıtılarak burada Kayseri’de Uçak Fabrikası faaliyetinin temeli atılmış olur. Özelliği 12. Hava Üssü’ne yakın olması ve iki pistimize yakın olması planlanmasını önemli kılıyor. İnşallah iyi olur. Şehrimiz için güzel bir sonuç doğuracağı kanaatindeyim” dedi.

Meclis üyeleri raporu oy birliği ile kabul etti.

Meclis üyelerinin maddelere ilişkin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından Başkan Vekili Savruk, mecliste alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu